دیدگاه متفاوت ۲ وزارتخانه درباره حذف کنکور

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش و علوم درباره حذف کنکور دیدگاه‌های متفاوتی دارند.

جبار کوچکی نژاد نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس باید کنکور به صورت تدریجی حذف شود، گفت: طبق قانون، دولت موظف است تا پایان سال 97 کنکور را حذف کند و شرط معدل تا 85 درصد در پذیرش دانشجو تاثیرگذار باشد.

بیشتر بخوانید: 

فهرست رشته‌های بدون کنکور مهرماه ۹۸ اعلام شد

وی با بیان اینکه وزرای علوم و آموزش و پرورش و همچنین اعضای سازمان سنجش اقدامی در جهت اجرای این قانون انجام نداده‌اند، افزود: در نهایت مقرر شد که کنکور برای یک سال دیگر نیز برگزار شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات 2 دیدگاه بسیار متفاوت درباره حذف کنکور دارند، ادامه داد: درباره بحث‌های آموزش در دولت هرج و مرج وجود دارد؛ یعنی وزارت آموزش پرورش می‌گوید که ما آمادگی حذف کنکو را داریم و سوابق تحصیلی جایگزین کنکور شود اما مسئولن وزارت علوم می‌گویند که زیر ساخت‌های لازم برای حذف کنکور وجود ندارد.

کوچکی نژاد با بیان اینکه وزارت علوم موافق حذف کنکور نیست چرا که از محل برگزاری آن درآمد کسب می‌کند، اظهار داشت: مافیایی وجود دارد که مانع حذف کنکور هستند و از برگزاری کنکور درآمد فراوان کسب می‌کنند.

منبع:https://www.tasnimnews.com/

0 پاسخ به "دیدگاه متفاوت ۲ وزارتخانه درباره حذف کنکور"

ارسال یک پیغام

درباره ای-کنکور

ای-کنکور سامانه‌ای مجازی جهت پشتیبانی تخصصی کنکور است. در ای-کنکور بسیار ساده با مشاوران ارتباط ایجاد کرده و می توانید از مطالب آموزنده ما استفاده نمایید. وجود مطالب مشاوره‌ای کنکور در ابعاد مختلف خانواده، انگیزشی، تغذیه، ورزشی، اخلاقی، رفتاری، بازدید علمی، تقویت هوش و حافظه و ... از مزیت‌های اصلی سایت ای-کنکور است.

ای-کنکور آینده را در دستان شما نگه خواهد داشت.

راه‌های ارتباطی

دفتر تهران (شعبه 1): تهران، میرداماد غربی، پلاک 470

دفتر تبریز (شعبه 2): آ.ش، تبریز، دانشگاه صنعتی سهند، مرکز مشاوره

دفتر مهاباد (شعبه 3): آ.غ، مهاباد، خیابان تپه قاضی، زیر پل، جهادکشاورزی سابق

تلفن: 04442336076-09149448690

پشتیبان تلگرامی: ekonkorir

 

مرکز کار اشتراکی دفتر کارآفرینی مهاباد

دفتر کارآفرینی مهاباد 3 فعالیت خود را از سال 1392 شروع نموده است. این دفتر در چند سال فعالیت خود تیم های استارتاپی متعددی را مدیریت نموده و امروزه به عنوان قطب علمی و تخصصی مشاوره استارتاپی  غرب کشور (شهر مهاباد) تبدیل شده است.

این دفتر اولین و تنها مرکز ارایه دهنده محیط کار اشتراکی در شهر مهاباد است و توسط دکتر سیاوش عزیزی مدیریت می شود.

کد گواهی نامه

برچسب ها

چه کسی آنلاینه

هیچ کاربری آنلاین نیست
تمامی حقوق برای ای-کنکور محفوظ است.
X